عمارت هشت بهشت - که روزگاری زیباترین کاخ عالم هم نامیده می شد - در سال ۱۰۸۰ هجری و به روزگار شاه سلیمان صفوی در شهر اصفهان ساخته شد.

صفحه عمارت هشت بهشت با کلیدواژه های دیدنی های اصفهان، اماکن دیدنی اصفهان، عمارت هشت بهشت، کاخ هشت بهشت، حوض مروارید، مکانهای دیدنی اصفهان، معماری عصر صفویه برچسب خورده است.


صفحه ی به عنوان یک جاذبه گردشگری در ، ، ، ثبت شده است.


عمارت هشت بهشت

عمارت هشت‏ بهشت در شهر اصفهان نمونه‏ ای از کاخهای محل سکونت آخرین سلاطین دوره صفویه است.باغ وسیعی که عمارت هشت بهشت در آن واقع شده جزیی از باغ بزرگ و دیدنی نقش جهان بوده است که شاه اسماعیل اول احداث کرد و در زمان جانشینان او بخصوص شاه عباس اول به قطعات متعددی تقسیم شد.عمارت هشت بهشت که از مکانهای دیدنی اصفهان است در دو طبقه با طاقهای زیبا و تزیینات فراوان بنا شده که یکی از نمونه های درخشان معماری عصر صفویه به شمار می رود. این کاخ از همان ابتدای احداث عمارت هشت بهشت، هشت به هشت و هشت در بهشت نامیده می شده است.

عمارت هشت بهشت، هشت ضلعی است که چهارنما دارد و با همه شباهتها هیچ یک مانند دیگری نیست؛به نظر می رسد نمای شمالی نمای اصلی است.حال اینکه وجود استخر در ضلع شرقی تغیین کننده نمای اصلی است.عمارت هشت بهشت دو متر بالا تر از سطح زمین ساخته شده است . عمارت دارای دو طبقه است و پله ها طوری طراحی شده اند که از هرطرف به عمارت فوقانی و تحتانی عبور و مرور می شود . اتاقهای طبقه اول در چهار گوشه عمارت تزییناتی از گچبری و نقاشی دارند در طبقه دوم مجموعه ای از رواقها و اتاقها با در و پنجره های خاتم کاری است .

در وسط تالار حوضی هشت ضلعی از جنس مرمر معروف به حوض مروارید قرار دارد. این حوض طوری حجاری شده که آب از سوراخهایش مانند مروارید تراوش میکند .
پارک مجلل و زیبایی در اطراف این عمارت هشت بهشت ساخته شده که در حال حاضر از اماکن دیدنی اصفهان است .
کلیه سیاحان و جهانگردانی که از اصفهان بازدید کرده و موفق شده اند به درون کاخ هشت بهشت راه یابند آن را بهترین بناهای دنیا نامیده اند. یکی از آن ها کاخ هشت بهشت را با عبارت «... فرح انگیزتر از مجلل ترین کاخهای ممالک اروپایی» توصیف کرده است.

نشانی : چهار باغ عباسی ، مقابل خیابان شیخ بهایی

عمارت هشت بهشت به نام های هشت به هشت، هشت در بهشت، نیز شناخته می شود.


پشتیبانی و تبلیغ

تصاویر عمارت هشت بهشت

نظرات بازدیدکنندگاه درباره عمارت هشت بهشت

ثبت نظر در آریا زمین نیاز به ثبت نام ندارد؛ اما توصیه می کنیم برای این که دیگران نتوانند با ایمیل و نام شما نظری در سایت آریا زمین ثبت کنند، حتما ثبت نام کرده و حساب خود را تایید نمایید.عمارت هشت بهشت روی نقشه گوگل

آب و هوا
دسترسی سریع
انتشار و اشتراک