مجموعه تاریخی عباس آباد بهشهر تلفیقی از تاریخ و طبیعت است که زیبایی افسون کننده ای دارد.

صفحه مجموعه تاریخی عباس آباد بهشهر با کلیدواژه های عباس آباد بهشهر، باغ عباس آباد، مکانهای دیدنی استان مازندران، مجموعه تاریخی عباس آباد بهشهر، مجموعه های تاریخی ایران برچسب خورده است.


صفحه ی به عنوان یک جاذبه گردشگری در ، ، ، ثبت شده است.


مجموعه تاریخی عباس آباد بهشهر

در فاصله 9 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان بهشهر، در استان سرسبز مازندران بر فراز ارتفاعات البرز بعد از روستای علی تپه (التپه) و در دل جنگل انبوه واقع گردیده است.

مجموعه تاریخی عباس آباد که یکی از مکانهای دیدنی استان مازندران می باشد مجموعه ای است شامل دریاچه عباس آباد، مخزن و دریاچه سد، گل باغ، کاخ، حمام، آسیاب آبی و دو برج آجری که در سال ۱۰۲۱ (ه.ق) به دستور شاه عباس اول به صورت پلکانی و مطبق در 3 سطح احداث گردیده است.

مجموعه تاریخی عباس آباد در زمان آبادی از مشهور ترین باغهای صفوی بوده است که ابنیه مختلف آن با توجه به موقعیت استثنایی آن که از یک طرف به دریا و از طرف دیگر به جنگل دید دارد آن را به یک مجموعه بی نظیر بدل ساخته است.

راه دسترسی به مجموعه تاریخی عباس آباد از طریق جاده باریک آسفالته ای صورت میگیرد که در 4 کیلومتری خارج بهشهر به جاده اصلی ساری-گرگان متصل می شود و پس از عبور از دل جنگل و دهکده التپه سرانجام وارد این مجموعه میگردد.

مجموعه تاریخی عباس آباد بهشهر به نام های باغ عباس آباد بهشهر، نیز شناخته می شود.

دیدنی ها و جاذبه های مشابه مجموعه تاریخی عباس آباد بهشهر


پشتیبانی و تبلیغ

تصاویر مجموعه تاریخی عباس آباد بهشهر

نظرات بازدیدکنندگاه درباره مجموعه تاریخی عباس آباد بهشهر

ثبت نظر در آریا زمین نیاز به ثبت نام ندارد؛ اما توصیه می کنیم برای این که دیگران نتوانند با ایمیل و نام شما نظری در سایت آریا زمین ثبت کنند، حتما ثبت نام کرده و حساب خود را تایید نمایید.کوثر

کوثر در نوشت:

عالی بود. خیلی ممنون. من هم در شهرستان بهشهر زندگی میکنم. واقعا زیباست.


مهدیزاده

مهدیزاده در نوشت:

جای خیلی زیبا و با صفایی است. منتهی توصیه میکنم به هیچ عنوان از رستوران اون مجموعه استفاده نکنید. غذاهای بسیار افتضاحی داره.


مجموعه تاریخی عباس آباد بهشهر روی نقشه گوگل

آب و هوا
دسترسی سریع
انتشار و اشتراک