دریاچه عباس آباد بهشهر دریاچه ای است تاریخی و زیبا با وسعتی بالغ بر ۱۰ هکتار همراه با عمارتی در مرکز آن، که در شهرستان بهشهر استان مازندران واقع شده است.

صفحه دریاچه عباس آباد بهشهر با کلیدواژه های مکانهای دیدنی بهشهر، مکانهای دیدنی استان مازندران، دریاچه عباس آباد بهشهر برچسب خورده است.


صفحه ی به عنوان یک جاذبه گردشگری در ، ، ، ثبت شده است.


دریاچه عباس آباد بهشهر

دریاچه ای است تاریخی و زیبا با وسعتی بالغ بر ۱۰ هکتار همراه با عمارتی در مرکز آن، که در شهرستان بهشهر استان مازندران واقع شده است. دریاچه عباس آباد بهشهر جزو مجموعه تاریخی عباس آباد بهشهر است که به دستور شاه عباس صفوی در منطقه ای بسیار زیبا بنا شده و از مکانهای دیدنی استان مازندران به شمار می آید.شاه عباس دریاچه ای در وسط دره ای عمیق با بستن سدی محکم ایجاد نمود که آبهای زمستانی را از اطراف و با کمک کانال هایی جمع آوری و در تابستان مقدار زیادی اراضی برنجکاری را مشروب می سازد.

وسعت دریاچه عباس آباد بهشهر بالغ بر 10 هکتار بوده که در مرکز آن عمارتی به ارتفاع 18 متر قرار گرفته که در فصل آبگیری دریاچه به زیر آب می رود و گهگاه فقط سقف آن از آب بیرون میآید. اما در فصول کم آبی تمام عمارت از آب بیرون و نمایان است. اما شگفت انگیز آن است که این ساختمان با اینکه بیش از نیمی از سال را در زیر آب به سر میبرد اما پس از سالهای متمادی همچنان پابرجا و استوار است.

بنای میان آب

این بنا که با مصالح آجر و ساروج در میانه آب واقع شده در اصل پایه ای برای کاخی بوده که اکنون اثری از آن موجود نیست.

در کنار دریاچه عباس آباد بهشهر باغ بزرگ 140 هکتاری عباس آباد،امکانات تفریحی نظیر رستوران، چایخانه، نمازخانه وجود دارد که بازدید و اقامت از این دریاچه را راحت تر میکند.


قایق سواری در دریاچه عباس آباد بهشهر توسط قایق های پدالی هم گزینه خوبی است برای لذت بردن هرچه بیشتر از این منطقه.

برای بازدید از دریاچه عباس آباد بهشهر در ابتدای جاده بهشهر _ گلوگاه در سمت راست وارد جاده عباس آباد شده و با طی مسافت تقریبی 6 کیلومتر از میان جاده ی جنگلی و بسیار زیبای عباس آباد و عبور از روستای علی تپه ( التپه ) به دریاچه عباس آباد می رسید.


پشتیبانی و تبلیغ

تصاویر دریاچه عباس آباد بهشهر

نظرات بازدیدکنندگاه درباره دریاچه عباس آباد بهشهر

ثبت نظر در آریا زمین نیاز به ثبت نام ندارد؛ اما توصیه می کنیم برای این که دیگران نتوانند با ایمیل و نام شما نظری در سایت آریا زمین ثبت کنند، حتما ثبت نام کرده و حساب خود را تایید نمایید.کامی

کامی در نوشت:

همیشه به گردش

ابراهیمیان

ابراهیمیان در نوشت:

مدیر سایت | مدیر صفحه

امیدواریم


دریاچه عباس آباد بهشهر روی نقشه گوگل

آب و هوا
دسترسی سریع
انتشار و اشتراک