باغ پرندگان اصفهان مجموعه ای تفریحی،علمی و تحقیقاتی است که علاقه مندان به هر یک از این بخشها می توانند از آن بهره برده و استفاده نمایند.

صفحه باغ پرندگان اصفهان با کلیدواژه های مکانهای دیدنی اصفهان، دیدنیهای اصفهان، باغ پرندگان اصفهان، باغ پرندگان برچسب خورده است.


صفحه ی به عنوان یک جاذبه گردشگری در ، ، ، ثبت شده است.


باغ پرندگان اصفهان

یکی از مکانهای دیدنی اصفهان است که در حدود ۴ کیلو متری غرب پل وحید اصفهان با مساحتی بالغ بر ۵۵ هزار متر مربع در سال ۱۳۷۵ به همت شهرداری اصفهان احداث گردیده و از نظر طراحی در سطح کشور در نوع خود بی نظیر است .

محوطه داخلی باغ پرندگان اصفهان با وسعت ۱۷ هزار متر مربع چنان زیبا فضا سازی شده است که علاوه بر تامین نیازهای زیست محیطی پرندگان، منظره ای زیبا و دلپذیر را جهت علاقمندان فراهم کرده است . پوشش توری سقف باغ پرندگان با مساحت ۴۰ هزار متر مربع بر روی ۱۶ ستون فلزی به ارتفاع ۳۲-۲۵ متر نصب شده است .

در باغ پرندگان اصفهان در حدود ۴۰۰۰ قطعه در۱۳۰ گونه وجود دارد که زیستگاههای متفاوتی بسته به شرایط زندگی طبیعی پرندگان برای آنها در نظر گرفته شده است که عبارتند از :

برکه ها : 4 برکه کوچک و بزرگ در باغ پرندگان وجود دارد که محل زندگی پرندگان آبچر مانند انواع اردک ها، قوها، غازها و … می باشد. برکه بزرگی در قسمت مرکزی باغ قرار گرفته است بطوریکه تعداد زیادی از این پرندگان آبچر را در بر می گیرد.

صخره : صخره باغ که در ضلع شرقی باغ پرندگان اصفهان قرار گرفته محیط زیستی مناسب جهت پرندگان کوهستانی و بیابانی است. پرندگانی چون کبکها بیشتر در این محیط دیده می شوند.

قفسهای شیشه ای : از آنجا که اصفهان دارای شرایط اقلیمی خاص خود می باشد، این قفسها با دارا بودن امکانات ویژه ای چون دستگاه تهویه، شوفاژ و کولر محیط مناسبی را برای پرندگانی که در محیط زیست طبیعی آنها شرایط خاص آب و هوایی حاکم است، فراهم می نماید.

قفسهای آهنی : این قفسها به دلیل نوع تغذیه پرندگان شکاری در باغ پرندگان ساخته شده است. زیرا این پرندگان در صورت آزاد بودن در محیط از سایر پرندگان و جوجه آنها استفاده می کنند. همچنین سعی شده است محیط زیست طبیعی آنها که مناطق صخره ای کوهستانی است در قفسهای مربوط مهیا گردد.

فضای سبز جنگلی : این فضا که از جمله مناطق زیست پرندگان جنگلی است در سرتاسر محیط باغ پرندگان اصفهان ایجاد شده و پرندگان به صورت آزاد در این فضا پرواز می کنند.

باغ پرندگان اصفهان که بخشی از پارک جنگلی ناژوان و رودخانه زاینده رود است از معدود باغهای پرندگان در خاورمیانه می باشد و یکی از دیدنیهای اصفهان به شمار می رود.

دیدنی ها و جاذبه های مشابه باغ پرندگان اصفهان


پشتیبانی و تبلیغ

تصاویر باغ پرندگان اصفهان

نظرات بازدیدکنندگاه درباره باغ پرندگان اصفهان

ثبت نظر در آریا زمین نیاز به ثبت نام ندارد؛ اما توصیه می کنیم برای این که دیگران نتوانند با ایمیل و نام شما نظری در سایت آریا زمین ثبت کنند، حتما ثبت نام کرده و حساب خود را تایید نمایید.ماری

ماری در نوشت:

من یبارازاین مکان زیبا دیدن کردم وبسیار راضی بودم اگه خداقسمت کنه برادومین بار هم بزودی دیدن میکنم

امیری

امیری در نوشت:

مدیر سایت

انشالله.

arian

arian در نوشت:

ماری جان خوشبگذره میدونستی باغ پرندگان پرنده فروشی داره من خودم تاووس خرودم ، اردک و .... خریدم


علی

علی در نوشت:

من مهرماه ۱۳۹۵ به باغ پرندگان اصفهان رفتم جای قشنگی هست ولی بدبرخورد هستند با توریست!!! مبلغ ۳ برابر از توریست میگیرند که واقعا حرف زور هست!!!


پارتیشن

پارتیشن در نوشت:

سایت خوبی دارید با تشکر از شما


باغ پرندگان اصفهان روی نقشه گوگل

آب و هوا
دسترسی سریع
انتشار و اشتراک