بوستان نوروز تهران با کارکرد تفریحی، فرهنگی و تفرجی در غرب بزرگراه شهیدمدرس و جنوب پارک آب و آتش قرار دارد که بزرگترین بوستان پهنه غربی اراضی عباس آباد تهران است.

صفحه بوستان نوروز با کلیدواژه های مکانهای دیدنی تهران، جاذبه های گردشگری تهران، بوستان نوروز، جاهای دیدنی و تفریحی تهران، مجموعه پلانتاریوم بوستان نوروز، تهرانگردی، بوستانهای تهران، آدرس بوستان نوروز برچسب خورده است.


صفحه ی به عنوان یک جاذبه گردشگری در ، ، ، ثبت شده است.


بوستان نوروز

یکی از مکانهای دیدنی تهران در غرب بزرگراه شهیدمدرس و جنوب پارک آب و آتش می باشد که با عبور از مجموعه آب و آتش و ادامه مسیر به سمت جنوب، بعد از اتوبان شهید همت با استفاده از یک پل ارتباطی وارد بوستان نوروز و مجموعه پلانتاریوم می شوید.

بوستان نوروز با بیش از 90 هزار متر مربع مساحت بزرگترین بوستان پهنه غربی اراضی عباس آباد تهران با کارکرد تفریحی، فرهنگی و تفرجی است که برای آن کارکردهای بین المللی و فرهنگی نیز تعریف شده است. در بخشی از بوستان نوروز به نام «اکو»، برای کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی اکو (به علاوه بحرین و عراق، که عضو اکو نیستند ولی نوروز را جشن می گیرند) 12 سکو طراحی شده است که این کشورها می توانند مراسم و آداب خاص خود درباره نوروز را در آن به نمایش بگذارند.

نوروز به عنوان یکی از شاخصه های فرهنگی مشترک بین کشور های عضو اکو مطرح است که این مسیله در بین کشور های همسایه دریای خزر نیز صادق بوده و به همین منظور دریاچه ای به شکل نقشه دریای خزر در بوستان نوروز طراحی شده است.

دریاچه بوستان نوروز به عمق 1.5 متر که در قطعه چهارم اراضی عباس آباد و در درون بوستان نوروز قرار دارد، شامل دو قسمت شمالی و جنوبی است که مساحت آنها به ترتیب سه هزار و 500 مترمربع و 12 هزار مترمربع است. در ساحل این دریاچه، فضاهای سبز و گردشگری از جمله مسیر دوچرخه و پیاده رو در نظر گرفته شده است.

مجموعه پلانتاریوم بوستان نوروز

مجموعه پلانتاریوم چهارمین آسمان نمای بزرگ دنیاست ظرفیت وسیعی را برای دانش پژوهان در حوزه نجوم و سایر رشته های علمی به وجود خواهد آورد که از طریق آن این افراد بتوانند فعالیت های علمی خود را انجام دهند.
مجموعه پلانتاریوم که در بوستان نوروز جای گرفته مجموعه ای است که در آن به دیگر رشته های علمی از جمله فیزیک، شیمی و زیست شناسی هم توجه شده است.

بوستان نوروز که از جاهای دیدنی و تفریحی تهران به شمار می آید شامل مجموعه پلانتاریوم، دریاچه ، باغ گل، اسکیت پارک، پارک دوستدار کودک و مسیرهای کالسکه و دوچرخه رو است و برای علاقمندان به تهرانگردی که دنبال جاذبه های گردشگری تهران هستند می تواند جای بسیار جالبی باشد.

بوستان نوروز که از بوستانهای بزرگ و دیدنی تهران است در 12 فروردین ماه 1392 همزمان با روز جمهوری اسلامی به طور رسمی به بهره برداری رسید.
آدرس بوستان نوروز : بزرگراه حقانی جنوب، خیابان دیدار جنوبی، بوستان نوروز.


پشتیبانی و تبلیغ

تصاویر بوستان نوروز

نظرات بازدیدکنندگاه درباره بوستان نوروز

ثبت نظر در آریا زمین نیاز به ثبت نام ندارد؛ اما توصیه می کنیم برای این که دیگران نتوانند با ایمیل و نام شما نظری در سایت آریا زمین ثبت کنند، حتما ثبت نام کرده و حساب خود را تایید نمایید.



کیمیارضایی

کیمیارضایی در نوشت:

لطفا آدرس رو بگید

ابراهیمیان

ابراهیمیان در نوشت:

مدیر سایت | مدیر صفحه

سلام. آدرس : بزرگراه حقانی جنوب، خیابان دیدار جنوبی، بوستان نوروز


سارا

سارا در نوشت:

سلام. میخواستم بدونم آدرس این بوستان از سمت شرق بخوام بیام چه جوریه؟یعنی بزرگراه حقانی بسمت جنوب واسه خ دیدار خروجی و تابلو داره؟ درضمن چه تفریحاتی داره وجه ساعاتی میشه استفاده کرد؟


شادی

شادی در نوشت:

من بیست و نهم تولد عشقمه مبخواستم ببینم اینجا گشت و این چیزا نداره ک گیر بدن بهمون???!????


بوستان نوروز روی نقشه گوگل

آب و هوا
دسترسی سریع
انتشار و اشتراک