نزدیکی روستای آخلمد و به فاصله 17 کیلومتری جنوب غربی شهر چناران، دره و آبشاری وجود دارد که منظره ای بی نظیر از درختان و دیوارهای سنگی به همراه آبشاری بلند را پیش روی شما می آورد. آنقدر که شاید اگر وصف آن را بشنوید، همین امروز سری به این روستا بزنید.


صفحه ی به عنوان یک آبشار در ، ، ، ثبت شده است.


آبشار اخلمد نام آبشاری است در موقعیت جغرافیایی E363448 N585535 در استان خراسان رضوی در شمال شرقی ایران ودر شهرستان چناران قرار دارد. این آبشار در ۲ کیلومتری روستای قدیمی اخلمد (اخلومد جریان دارد. روستای اخلمد حدود 60 کیلومتری مشهد و در جاده خیاران و قوچان قرار دارد. مسیر رودخانه، دره و آبشارهای آن با کوهپایه هایی سبک حدود 3 کیلومتر و 1/5 ساعت زمان لازم دارد و ارتفاع روستای خلمد 1440 متر و آخرین آبشار که افراد غیرحرفه ای می توانند کوهپیمایی داشته باشند در ارتفاع 1640 متر قرار دارد. از روستای اخلمد تا آبشار حدود 3 کیلومتر فاصله است که این مسیر را باید پیاده طی نمود. آبشار اخلمد دیواره های عمودی و بلند کوه های آن، هوای پاکیزه و ییلاقی، و انواع میوه های گیلاس و سیب درختی آن مشهور است. در مدخل دره اخلمد بندی است که به همت و یا در زمان بایسنغر میرزای تیموری فرزند شاهرخ و حاکم توس در نیمه اول سده نهم ساخته شده است. باغات فراوان و میوه های آن مخصوصا سیب اخلمد معروف است. کوه های اخلمد هم به دلیل ارتفاع و مسطح بودن و زیبایی فوق العاده هر سال سنگ نوردان، کوه نوردان و مسافران زیادی را به سوی خود جلب می کند.

آهکی بودن جنس کوههای اخلمد باعث پیدایش حفرههای ژرف مدور در زیر این آبشار شدهاست. این دره دارای دیوارههای صخرهای با ارتفاع حدود ۲۰۰-۳۰۰ متر میباشد که یکی از بزرگترین مناطق برای ورزش مفرح سنگنوردی در ایران میباشد از دیوارههای معروف ان میتوان به (دیواره سفید - الله اکبر -عقاب و...)نام برد ای دره دارای چندین آبشار میباشد که ۴ تای آنها دایمی و چندین آبشار فصلی دارد. آبشار اصلی خلمد حدود ۴۰ متر ارتفاع دارد.

دیدنی ها و جاذبه های مشابه آبشار دیدنی اخلمد


پشتیبانی و تبلیغ

تصاویر آبشار دیدنی اخلمد

نظرات بازدیدکنندگاه درباره آبشار دیدنی اخلمد

ثبت نظر در آریا زمین نیاز به ثبت نام ندارد؛ اما توصیه می کنیم برای این که دیگران نتوانند با ایمیل و نام شما نظری در سایت آریا زمین ثبت کنند، حتما ثبت نام کرده و حساب خود را تایید نمایید.حسین

حسین در نوشت:

سلام بسیار عالی نمیدونستم اینجور جایی هم داره اسدآباد واقعا قشنگه مرسی


ابراهیمیان

ابراهیمیان در نوشت:

مدیر سایت

سلام. بسیار زیبا و با صفاست. ممنون از اطلاع رسانیتون دوست عزیز.


آبشار دیدنی اخلمد روی نقشه گوگل

آب و هوا
دسترسی سریع
انتشار و اشتراک