تالاب امامزاده پیرسلمان این تالاب در 15 کیلومتری غرب شهر اسدآباد قرار گرفته و 12 کیلومتر مسیر آن آسفالته است در جوار تالاب امامزداه پیر سلمان قرار دارد تعدادی چشمه آب معدنی شیرین و جوشان تالابی به وسعت 5/1 هکتار ایجاد کرده اند.


صفحه ی به عنوان یک برکه و تالاب در ، ، ، ثبت شده است.


تالاب امامزاده پیرسلمان:

این تالاب در 15 کیلومتری غرب شهر اسدآباد قرار گرفته و 12 کیلومتر مسیر آن آسفالته است در جوار تالاب امامزداه پیر سلمان قرار دارد تعدادی چشمه آب معدنی شیرین و جوشان تالابی به وسعت 5/1 هکتار ایجاد کرده اند.

این تالاب که نام خود را از امامزاده سلمان گرفته است کاربرد تفریحی، زیارتی، کشاورزی و دامداری دارد بعضا به صورت تفننی ماهیگیری نیز می کنند از جمله ویژگی های این تالاب زندگی تابستانی این پرندگان مهاجر در اطراف آن است.

از جمله پرندگانی که در آنجا جوجه آوری می کنند کشیم کوچک و چنگیز نوک سرخ است در این تالاب ماهی سیاه، کولی ماهی و مار آبی وجود دارد آب تالاب دایمی است و سطح آن کاملا از نی پوشیده شده است عمق متوسط آن یک و حداکثر دو متر می باشد و ارتفاع آن از سطح دریا 1920 متر است محوطه پیرامون امامزاده چمنزار است بنابراین برای استفاده زایرین و گردشگران تالاب در بهار و تابستان قابل استفاده است.


پشتیبانی و تبلیغ

تصاویر تالاب امامزاده پیرسلمان (اسدآباد)

نظرات بازدیدکنندگاه درباره تالاب امامزاده پیرسلمان (اسدآباد)

ثبت نظر در آریا زمین نیاز به ثبت نام ندارد؛ اما توصیه می کنیم برای این که دیگران نتوانند با ایمیل و نام شما نظری در سایت آریا زمین ثبت کنند، حتما ثبت نام کرده و حساب خود را تایید نمایید.تالاب امامزاده پیرسلمان (اسدآباد) روی نقشه گوگل

آب و هوا
دسترسی سریع
انتشار و اشتراک