روستای هدف گردشگری حبشی (اسدآباد) حبشی، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اسدآباد در استان همدان ایران است.


صفحه ی به عنوان یک جاذبه گردشگری در ، ، ، ثبت شده است.


وستای حبشی از توابع بخش شهرستان اسدآباد است که از روستاهای تاریخی استان همدان به شمار میرود و مشابهتهایی با ساختار معماری سنتی سنگی و خشتی دارد.

بخش عمدهای از جاذبههای گردشگری روستای حبشی را چشماندازهای طبیعی آن تشکیل میدهد.

باغهای وسیع، چمنزارها، چشمهساران و دامنه کوههای پیرامون، از تفرجگاههای زیبا و فرحزای روستا به شمار میآید.

کوههای اطراف روستا، ضمن برخورداری از جـاذبههای فراوان برای علاقمندان به ورزشهای کوهستانی، در بهار و تابستان با گونههای متنوعی از گیاهان خودرو پوشیده میشود و سرسبزی مراتع، گـونههای گـیاهی کـنگر، شنگ، گـون هـمراه با دیـگر گـیاهان دارویی و گلهای رنـگارنگ طـبیعی، چــشم اندازهای زیبا و دلپذیری پدید میآورند.

مراسم رایج روستا میتوان به بـزرگداشت اعیاد ملی، مذهبی و دیـگر مراسم آیینی اشاره کرد. نغمههای رایج روستا عموما محلی و برگرفته از مایههای موسیقی کردی است.

پوشاک مردم روستای حبشی از فرهنگ ایلات و عشایر کرد متاثر شـده اسـت که به همین خاطر پوشیدن انواع البسه کردی در میان مـردان و زنـان روستا رایج است که اسـتفاده از لباسهای شهری در بین نوجوانان و جوانان روستا نیز مرسوم است.

غذاهای رایج در روستای حبشی شامل انواع کباب، انواع آش و غذاهای محلی مانند ناس سواد، آش سماق و کاچی است که با استفاده از سبزیجات معطر پخته میشوند.

فاصله روستای حبشی تا شهر اسدآباد 26 کیلومتر است و جادهای آسفالت دارد و غار حبشی نیز از دیگر جاذبههای طبیعی روستا است.

در همین راستا رییس میراث فرهنگی اسدآباد در گفتوگو با خبرنگار فارس در همدان، با بیان اینکه طرح هادی روستای حبشی در این روستا در حال انجام است، افزود: اگر اعتبار لازم لازم برای اتمام این طرح باشد، ادامه آن نیز انجام میشود.

کامران شایگان با اشاره به اینکه روستای حبشی روستای هدف گردشگری است، بیان داشت: بر این اساس میراث فرهنگی اقلام تبلیغاتی معرفی این روستا را چاپ کرده و مطالعه و بررسی آن نیز توسط میراث فرهنگی در حال انجام است.

وی با اشاره به غاری که در حبشی وجود دارد، افزود: از غارنوردان برای مشخص کردن قدمت غار و توجیه گردشگری آن دعوت شد که به نتیجه نرسید و غارنوردان آن را برای گردشگری مناسب ندیدند.

رییس میراث فرهنگی، صنایعدستی و گردشگری اسدآباد خاطرنشان کرد: پوسترهایی برای معرفی روستای گردشگری و معرفی به دفاتر خدمات مسافرتی کشور تهیه شد تا این روستاها به عنوان روستای هدف گردشگری مشخص شود.


پشتیبانی و تبلیغ

تصاویر روستای هدف گردشگری حبشی (اسدآباد)

نظرات بازدیدکنندگاه درباره روستای هدف گردشگری حبشی (اسدآباد)

ثبت نظر در آریا زمین نیاز به ثبت نام ندارد؛ اما توصیه می کنیم برای این که دیگران نتوانند با ایمیل و نام شما نظری در سایت آریا زمین ثبت کنند، حتما ثبت نام کرده و حساب خود را تایید نمایید.مجید

مجید در نوشت:

با سلام به عنوان جاذبه های گردشگری همدان پیشنهاد می شود نمایی از مناظر زیبای تپه عباس آباد، کوه الوند ، تله کابین، یخچال ، روستای دره مرادبیک و شهرستان لاله جین که از مکانهای دیدنی و تاریخی شهر همدان می باشند در سایت قرارگیرد. با سپاس فراوان م-چ

ابراهیمیان

ابراهیمیان در نوشت:

مدیر سایت

سلام دوست عزیز. خوشحال میشویم از اطلاعات شما درباره ی مکانهای دیدنی استان همدان بهره مند شویم. لطفا مکانها و تصاویر مورد نظر را در این سایت به نام خود ثبت کنید تا دیگر دوستان از آن استفاده کنند. پاینده باشید.


هایک ویژن

هایک ویژن در نوشت:

سلام واقعا از سایت خوبی بهره بردید ممنون


روستای هدف گردشگری حبشی (اسدآباد) روی نقشه گوگل

آب و هوا
دسترسی سریع
انتشار و اشتراک