آبشار اسپه او

آبشار اسپه او

امتیاز: 5.0 از 5 | با 2 رای

منطقه گردشگری اسپه او در فاصله 30 کیلومتری شهرستان بهشهر و در عرصه ی جنوبی، بر روی ارتفاعات رشته کوه البرز و در بخش مرکزی شهرستان، به نام هزارجریب واقع می باشد. هزارجریب منطقه ی کوهستانی شهرستان است که روستاهای زیادی را در دل خود جای داده است.


صفحه ی به عنوان یک جاذبه گردشگری در ، ، ، ثبت شده است.


منطقه گردشگری اسپه­ او در فاصله 30 کیلومتری شهرستان بهشهر و در عرصه­ ی جنوبی، بر روی ارتفاعات رشته­ کوه البرز و در بخش مرکزی شهرستان، به نام هزارجریب واقع می­باشد. هزارجریب منطقه­ ی کوهستانی شهرستان است که روستاهای زیادی را در دل خود جای داده است. جریب به معنای روستا وهزارجریب اشاره به تعداد بسیار روستاها در این بخش دارد.

آبشار زیبا و دیدنی اسپه­ او به معنای آب سفید، با ارتفاعی بالغ بر 400 متر، در دل کوه سیاخانی از چشمه ­ای که از شکاف سنگی در زیر درختی کهنسال می­جوشد سرچشمه می­گیرد. این آبشار به صورت پله­ کانی و کاسه­ ای است و دارای حوضچه­­ های آهکی متعدد در 7 طبقه می­باشد که در طول سالیان متمادی ایجاد شده­ اند و سرانجام به رودخانه نکارود می­ریزد. در اثر برخورد آب با سنگ­های بستر و سر خوردن از روی آن­ها حالتی کف آلود و سفید رنگ ایجاد می­شود که نام این آبشار که به زبان محلی(مازندرانی) به همین معناست، از روی آن نهاده شده است. آبشار بسیار باشکوه و بلند اسپه­ او پوشیده از خز می­باشد و به خاطر شرایط آهکی بودن سنگ آن به راحتی می­توان از پایین تا محل سرچشمه از آبشار بالا رفت و از طراوت و خنکای آب و همچنین طبیعت و مناظر بی­ بدیل قسمت­های مختلف آبشار لذت برد. نزدیک­ترین روستاها به این منطقه از سمت شمال روستای غریب­ محله و از سمت غرب روستای روبار می­باشند. ارتفاع منطقه از سطح دریا نیز 780 تا 1120 متر است.

در حال حاضر تنها راه دسترسی به این منطقه مسیر اصلی آسفالته از جاده پاسندرز شهرستان بهشهر به سمت روستاهای منطقه هزارجریب می­باشد. پس از رسیدن به پل حد واسط روستاهای رودبار و غریب ­محله که تنها تا اینجا امکان استفاده از خودرو می­باشد، می­بایست با قرار دادن ماشین در حاشیه جاده اصلی، با ورود به راه فرعی به­ طول 7 کیلومتر در حریم رودخانه به سمت چپ، تا رسیدن به آبشار را پیاده پیمود. این مسیر جذاب و زیبا به­ گونه­ای است که قسمتی از راه را باید از درون آب رودخانه ودر قسمت­هایی دیگر، از میان جنگل عبور نمود.


پشتیبانی و تبلیغ

تصاویر آبشار اسپه او

نظرات بازدیدکنندگاه درباره آبشار اسپه او

ثبت نظر در آریا زمین نیاز به ثبت نام ندارد؛ اما توصیه می کنیم برای این که دیگران نتوانند با ایمیل و نام شما نظری در سایت آریا زمین ثبت کنند، حتما ثبت نام کرده و حساب خود را تایید نمایید.اسماعیل

اسماعیل در نوشت:

با سلام و احترام. بنده یک ربات تلگرامی ایجاد کردم که فعلا اطلاعات گردشگری لرستان و مازندران را در آن تکمیل کرده ام و به زودی تمامی استانها نیز اضافه خواهند شد. امیدوارم توانستهباشم قدم کوچکی در توسعه گردشگری برداشته باشم. لطفا ربات ما را به دوستان خود معرفی کنید تا در هر زمان و بدون نیاز به نرم افزار اطلاعات گردشگری ایران را بدست آورند. آدرس:@iranemanbot آدرس:telegram.me/iranemanbot


امیری

امیری در نوشت:

مدیر سایت

به آریا زمین خوش آمدید. صفحه بسیار خوبی ساختید. با توضیحات و تصاویر مناسب و اطلاعات مناسب. امیدوارم همیشه شما را در کنار خودمان داشته باشیم و از اطلاعات و تجربیاتتان استفاده کنیم. پایدار باشید.


آبشار اسپه او روی نقشه گوگل

آب و هوا
دسترسی سریع
انتشار و اشتراک