تالاب گپی بابا علی

تالاب گپی بابا علی

امتیاز: 5.0 از 5 | با 1 رای

با توجه به زیبایی اطراف تالاب و سهل الوصول بودن آن و حضور پرندگان در فصول مختلف سال امکان جذب گردشگران طبیعت دوست وجود دارد .


صفحه ی به عنوان یک دریاچه در ، ، ، ثبت شده است.


موقعیت جغرافیایی
این تالاب در موقعیت جغرافیایی 36درجه و 57دقیقه شمالی و 45درجه و 52دقیقه و 30ثانیه طول شرقی همانند کاسه ای نامنظم در بین تپه ماهورها قرار دارد .
مساحت تالاب گپی باباعلی 1200هکتار می باشد .
تالاب گپی باباعلی از سطح دریا 1283متر ارتفاع دارد .
نوع تالاب
برابر طبقه بندی کنوانسیون رامسر گپی باباعلی ازنوع تالابهای دایمی لب شور و palustrine است .
حفاظت و مدیریت
تالاب جزو مناطق حفاظت شده نمی باشد ولی در سال 1971در کنوانسیون رامسر به عنواب تالاب مهم بین المللی ثبت شده است . در فهرست مناطق مهم پرندگان ایران نیز ثبت شده است .
راههای دسترسی
از طریق جاده مهاباد به میاندوآب و آبادی گپی قابل دسترسی است .
امکان جذب گردشگری
با توجه به زیبایی اطراف تالاب و سهل الوصول بودن آن و حضور پرندگان در فصول مختلف سال امکان جذب گردشگران طبیعت دوست وجود دارد .
عوامل تهدید
این تالاب در طی سالهای خشکسالی کاملا خشک شده بود ولی در طی 3سال گذشته با افزایش بارندگی ها و همینطور انحراف آب یک کانال زهکش به آن محددا احیا شده است و در حال حاضر از وضعیت نسبتا مطلوبی برخوردار می باشد .چرای دام شکار بی رویه و تصرف زمینهای اطراف از عوامل تهدید تالاب می باشند .


پشتیبانی و تبلیغ

تصاویر تالاب گپی بابا علی

نظرات بازدیدکنندگاه درباره تالاب گپی بابا علی

ثبت نظر در آریا زمین نیاز به ثبت نام ندارد؛ اما توصیه می کنیم برای این که دیگران نتوانند با ایمیل و نام شما نظری در سایت آریا زمین ثبت کنند، حتما ثبت نام کرده و حساب خود را تایید نمایید.تالاب گپی بابا علی روی نقشه گوگل

آب و هوا
دسترسی سریع
انتشار و اشتراک