در سوی دیگر باغی که بنای یادبود مزار حکیم عمر خیام قرار دارد ، بنای مذهبی بامنظره ای زیبا از کاشیکاری معرق جلب نظر می نماید . این مکان مدفن امام زادگان محمدمحروق از نوادگان حضرت امام سجاد (ع) و ابراهیم از اعقاب امام موسی کاظم (ع) است.


صفحه ی به عنوان یک جاذبه گردشگری در ، ، ، ثبت شده است.


حرم مطهر امامزاده محمدمحروق (ع) در جوار باغ خیام مدفن یکی از نوادگان امام سجاد(ع) و از مبارزان رشید اسلام است که در همین راه به شهادت رسید و به دستور حاکم وقت پیکر مبارکش سوزانده شد که به همین جهت به امامزاده محمد محروق شهرت یافت و مظلومیت شهادت امامزاده محروق (ع) به حدی بود که دو سال بعد از شهادتش در سفر امام رضا(ع) به نیشابور مرقد او مورد زیارت آن حضرت واقع گردید و لذا این مکان نخستین قدمگاه امام رضا(ع) در نیشابور است لذا سنگ یادبودی که همانند بقعه قدمگاه در مرقد امامزاده محروق(ع) نیشابور قرار دارده شده و همچنین تدفین بزرگان زیادی از نیشابور از جمله حکیم عمر خیام به خاطر این مکان مقدس در نزدیکی آن خود گواه بر این اهمیت و قداست این مکان است.

دیدنی ها و جاذبه های مشابه امام زاده محمد محروق و امام زاده ابراهیم (ع)


پشتیبانی و تبلیغ

تصاویر امام زاده محمد محروق و امام زاده ابراهیم (ع)

نظرات بازدیدکنندگاه درباره امام زاده محمد محروق و امام زاده ابراهیم (ع)

ثبت نظر در آریا زمین نیاز به ثبت نام ندارد؛ اما توصیه می کنیم برای این که دیگران نتوانند با ایمیل و نام شما نظری در سایت آریا زمین ثبت کنند، حتما ثبت نام کرده و حساب خود را تایید نمایید.امام زاده محمد محروق و امام زاده ابراهیم (ع) روی نقشه گوگل

آب و هوا
دسترسی سریع
انتشار و اشتراک