نزدیکترین و در دسترس ترین جاذبه تفریحی سیاحتی در قروه، دریاچه سراب کوثر است که از مناطق جذاب و گردشگرپذیر شهرستان به شمار می رود؛ این دریاچه از چشمه های متعدد جوشان سرچشمه می گیرد و به نام تک آغاج ( واژه ای ترکی به معنای تک درخت) نیز معروف است.


صفحه ی به عنوان یک دریاچه در ، ، ، ثبت شده است.


آب این دریاچه از چشمه های متعددی که در بستر دریاچه وجود دارند تامین میشود و امروزه یکی از گردشگاههای مهم این شهر محسوب میشود و علاقمندان رشته قایقرانی و سایر ورزشهای آبی به این دریاچه زیبا مراجعه مینمایند.در میان دریاچه یک جزیره کوچک سر از آب بیرون آورده که به نحو زیبایی نورپردازی شده و با عبور از پل آهنی میتوان به آن رسید.دریاچه سراب کوثر یکی از نزدیکترین و در دسترسترین جاذبه های تفریحی سیاحتی در قروه است که از مناطق جذاب و گردشگر پذیر شهرستان به شمار میرود و به نام تک آغاج که واژهای ترکی به معنای تک درخت است نیز معروف میباشد.آب خنک این دریاچه توسط 12 دهنه چشمه تامین میشود و آب آن در تمام ایام سال جریان دارد، چشمه های جوشان آن هرچند قابل دیدن از سطح آب نیست، اما وجود گیاهان آبی در کف دریاچه به زیبایی آن افزوده است.

حاشیه این دریاچه زیبا نیز طی سالهای اخیر ساماندهی شده و با ایجاد فضای سبز در حاشیه دریاچه و درختانی که بر دل سبزه ها دلربایی میکنند، در همه روزهای سال پذیرای خیل مسافران، گردشگران و علاقهمندان به طبیعت است.

گذشتن از پل آهنی دریاچه و رفتن به جزیره ای که در وسط آن سر از آب بیرون آورده است، که این جزیره با نورپردازی منحصر به فرد و زیبا آرامشی که در آن موج میزندرا به عمق وجود گردشگران به این منطقه را منتقل میکند.

دیدنی ها و جاذبه های مشابه دریاچه سراب(کوثر)


پشتیبانی و تبلیغ

تصاویر دریاچه سراب(کوثر)

نظرات بازدیدکنندگاه درباره دریاچه سراب(کوثر)

ثبت نظر در آریا زمین نیاز به ثبت نام ندارد؛ اما توصیه می کنیم برای این که دیگران نتوانند با ایمیل و نام شما نظری در سایت آریا زمین ثبت کنند، حتما ثبت نام کرده و حساب خود را تایید نمایید.دریاچه سراب(کوثر) روی نقشه گوگل

آب و هوا
دسترسی سریع
انتشار و اشتراک