در خیابان شهدا شهر زیارتگاهی است با نام امامزاده هادی (ع). نسب این امامزاده بزرگوار طبق اسناد موجود و روایت بزرگان محل به حضرت امام سجاد (ع) می رسد. در این مکان به اضافه این امامزاده بزرگوار، خواهر مکرمه شان زینب خاتون (س) نیز مدفون می باشند.


صفحه ی به عنوان یک مکان مقدس و عبادتگاه در ، ، ، ثبت شده است.


این ساختمان قدمتی ۵۰۰ ساله داشته و از دوران صفویه تاکنون باقی مانده است. دو گلدسته به ارتفاع ۲۵ از کف در دو طرف گنبد کوچک امامزاده قرار گرفته که کاشیکاری شده است. مساحت صحن حیاط زیارتگاه ۱۴ هزار متر مربع می باشد. ساحت خود بقعه بعلاوه ایوانهایش ۵۰۰ متر میباشد که در جوار آن مسجدی نیز ساخته شده است که مساحتی بالغ بر ۵۰۰ متر مربع می باشد.

ضریحی فلزی در ابعاد ۳×۲ روی سنگ مزار امامزادگان شریف قرار گرفته است. تزیینات بقعه شامل نقاشی هنرمندانه سقف آن است که به دوران قاجاریه برمیگردد. ایوان صحن جنوبی این بنا آینه کاری زیبا و نفیسی داشته که چشم هر بینندهای را به خود خیره میکند.

مردم و اهالی شهر نسبت به این امامزادگان شریف احترام و ارادت ویژه قایل میباشند.


پشتیبانی و تبلیغ

تصاویر امام زاده هادی بن سجاد(ع)

نظرات بازدیدکنندگاه درباره امام زاده هادی بن سجاد(ع)

ثبت نظر در آریا زمین نیاز به ثبت نام ندارد؛ اما توصیه می کنیم برای این که دیگران نتوانند با ایمیل و نام شما نظری در سایت آریا زمین ثبت کنند، حتما ثبت نام کرده و حساب خود را تایید نمایید.امام زاده هادی بن سجاد(ع) روی نقشه گوگل

آب و هوا
دسترسی سریع
انتشار و اشتراک