دریاچه اوان

دریاچه اوان

امتیاز: 5.0 از 5 | با 1 رای

دریاچه زیبای اوان در نیمه شمالی الموت، در دامنه کوه خشچال، در فاصله ۷۵ کیلومتری قزوین و در میان چهار روستای اوان، وربن، زواردشت و زرآباد شهر قزوین قرار دارد.


صفحه ی به عنوان یک دریاچه در ، ، ، ثبت شده است.


دریاچه اوان:

در استان قزوین و در منطقه معروف الموت قرار دارد و از مناطق دیدنی قزوین به شمار می رود که در هر چهار فصل سال ویژگی های منحصر بفردی برای سفر دارد.

دریاچه اوان ۸۹امین اثر طبیعی است که توسط سازمان میراث فرهنگی در ۲۰ بهمن ۱۳۸۹ در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفت.

آب این دریاچه تنها از آب چشمه های کوچک زیرزمینی تغذیه می شود. عمیقترین بخش آن که توسط یک تیم غواصی در ۱۸ مرداد ماه سال ۹۲ با استفاده از دو دستگاه دایو کامپیوتر سوانتو اندازه گیری شده است ۶٫۸ متر با دمای آب ۲۳ درجه سانتیگراد و میدان دید در زیر آب کمتر از یک متر میباشد که در جنوب شرقی آن واقع شده است البته برخی از مردم محلی عمق های متفاوتی را برای این دریاچه عنوان نموده اند که تیم غواصی چنین چیزی را تایید نکرد. بستر دریاچه اوان مملو از لجن و رسوبات ته نشین شده می باشد که حالت چسبندگی بسیاری دارد. از سرریز آب دریاچه نیز رود کوچکی تشکیل میشود که آب آن مورد استفاده کشاورزان روستاهای کوشک و آیین است.

ویژگی های گردشگری دریاچه اوان :

● امکان ماهیگیری (قزل آلای رنگین کمان، اردک ماهی، کپور) و قایقرانی و آبتنی در فصل تابستان

● اسکی سواری بر روی یخ های دریاچه در فصل زمستان

● لذت بردن از دیدن پرندگان مهاجری چون قو، غاز، مرغابی که در فصل پاییز به این مکان مهاجرت میکنند.

مسیر دسترسی :

جهت دسترسی از تهران در مسیر اتوبان تهران-قزوین حرکت نموده و در انتهای اتوبان و چند کیلومتر قبل از قزوین ( 2 کیلومتر بعد از عوارضی قزوین ) مسیر فرعی سمت راست اتوبان که با تابلو "الموت" نشان داده شده است را ادامه دهید. پس از طی مسافت تقریبی40 کیلومتری به رجایی دشت میرسید، از رجایی دشت مسیر دریاچه را حدود 20 کیلومتر ادامه دهید و سپس وارد راه آسفالت سمت چپ جاده که با تابلو مشخص شده شوید.

چشم انداز دریاچه اوان بسیار بسیار زیباست و یکی از زیباترین مناطق ایران به شمار میرود.


پشتیبانی و تبلیغ

تصاویر دریاچه اوان

نظرات بازدیدکنندگاه درباره دریاچه اوان

ثبت نظر در آریا زمین نیاز به ثبت نام ندارد؛ اما توصیه می کنیم برای این که دیگران نتوانند با ایمیل و نام شما نظری در سایت آریا زمین ثبت کنند، حتما ثبت نام کرده و حساب خود را تایید نمایید.دریاچه اوان روی نقشه گوگل

آب و هوا
دسترسی سریع
انتشار و اشتراک