پارک جنگلی فین یا پارک جنگلی چالوس در قسمت جنوب شهر چالوس و در 7 کیلومتری محور اصلی جاده چالوس – کرج بعد از پلیس راه چالوس واقع شده است.


صفحه ی به عنوان یک جاذبه گردشگری در ، ، ، ثبت شده است.


پارک جنگلی فین:

جاده چالوس بدون شک از زیباترین جاده های دنیاست که در هر کنارش اثری هنری به دست طبیعت خلق شده است.

پارک جنگلی چالوس (فین ) در کیلومتر هفت جاده چالوس – تهران واقع شده است. از تهران به سمت چالوس که حرکت کنید بعد از مرزن آباد و در ورودی شهرستان چالوس در استان مازندران طبیعتی بکر و پر درخت به همراه رودخانه ای که آنرا همراهی می کند به پیشواز شما می آید و خستگی را از جان و روان شما می روبد.

بدون شک همدستی و همجواری رود چالوس با طبیعت زیبای شمال در این منطقه، پارک جنگلی فین را به یکی از مکانهای دیدنی چالوس بدل کرده است که باید آنرا دید و لذت برد.

پارک فین بیش از سه دهه مورد استفاده گردشگرانی که از این محور قصد عزیمت به استان های شمالی را دارند می باشد.

در این پارک، اردوگاهی احداث شده است که کلبه و کومه هایی برای اقامت مسافران دارد. پارک جنگلی چالوس دارای امکانات مختلفی چون آلاچیق، کلبه، مکان مناسب جهت نصب چادر، رستوران، مغازه های مختلف و سایر امکانات نظیر میز، نیمکت و جایگاه بازی بچه ها نیز می باشد که وجود همین امکانات باعث شده مورد توجه مسافران قرار بگیرد.

پارک جنگلی چالوس را به این دلیل پارک جنگلی فین می نامند که در حوزه قدیمی جنگل فین قرار دارد که دهکده کوچکی در سال های پیش در جوار آن قرار داشت. پل طلاجو در همین نقطه بر روی رودخانه چالوس قرار داشت، این پل سنگی تا سال 1320 نیز باقی بود و یکی از مکان های تفریحی به خصوص در ایام عید نوروز، خصوصا روز سیزدهم نوروز به شمار می رفت.

پارک جنگلی فین چالوس به نام های پارک جنگلی چالوس، نیز شناخته می شود.

دیدنی ها و جاذبه های مشابه پارک جنگلی فین چالوس


پشتیبانی و تبلیغ

تصاویر پارک جنگلی فین چالوس

نظرات بازدیدکنندگاه درباره پارک جنگلی فین چالوس

ثبت نظر در آریا زمین نیاز به ثبت نام ندارد؛ اما توصیه می کنیم برای این که دیگران نتوانند با ایمیل و نام شما نظری در سایت آریا زمین ثبت کنند، حتما ثبت نام کرده و حساب خود را تایید نمایید.پارک جنگلی فین چالوس روی نقشه گوگل

آب و هوا
دسترسی سریع
انتشار و اشتراک