پارک جنگلی چالدره در ۱۸ کیلومتری مسیر تنکابن به دو هزار و درکنار جاده قرار دارد. پارک زیبای چالدره با ۹۴ هکتار مساحت در میان دلتای دو رود سه هزار و دو هزار و محل اتصال آنها قرار دارد.


صفحه ی به عنوان یک جاذبه گردشگری در ، ، ، ثبت شده است.


پارک جنگلی چالدره

پارکی بسیار زیبا در ۱۸ کیلومتری مسیر تنکابن به دو هزار در استان مازندران قرار دارد . پارک زیبای چالدره با ۹۴ هکتار مساحت در میان دلتای دو رود سه هزار و دو هزار و محل اتصال آنها قرار گرفته است. پارک جنگلی چالدره جز جنگلهای جلگه ای محسوب می شود که با درختهای بلند و کلبه های جنگلی اش در میان دو رود چشم هر بیننده ای را مبهوت می کند.

حجم انبوه درختان توسکا و افرا و بوته های سرخس سراسر زمین رو پوشانده و سایه ای خوشایند بخشیده و هوای خنک و مرطوب این ناحیه را دلپذیرتر میکند.

نماهایی از باغ مرکبات و شالیزارها که بخش جدانشدنی طبیعت شمال ایران به شمار میرود در کنار طبیعت سبز و زیبای جنگلی و سکوت و آرامش بیحد و حصر این منطقه پارک چالدره را به یکی از جاهای دیدنی استان مازندران بدل کرده است.

این منطقه که چند صد متر از سطح دریا فراتر است، دنیای دل انگیزی خلق کرده که در سایر روستاها و مناطق یافتنی نیست. از همین روست که به این منطقه از سالیان پیشتر به چشم تفرجگاه نگریسته اند. در بلندترین یال این ساحت یگانه (جایی که دو رود یاد شده در طرفین آن جاری است)، آثاری از قلعه های قدیمی مشاهده می شود. وضعیت آب انبار، بناها و دیگر آثار باقی مانده، تاریخ چالدره را به سده های پیش از اسلام پیوند می دهد.

اما آنچه چالدره را از سایر نقاط این دشت پهناور متمایز میکند، طراحی زیبا و ویژه کلبه های جنگلی آن است. ظاهر سنتی و متناسب با حال و هوای محیط با امکاناتی مدرن و کاملا به روز، جذابیت این پارک را دوچندان کرده است. کلبه ها مجهز به شومینه هیزمی، یخچال، کمد و کولر گازی هستند. در کنار کلبه ها، میز و صندلی هایی از تنه های درخت ساخته شده که کاملا با درختان اطراف هماهنگی دارند. کمی آن طرفتر آلاچیق هایی برای اقامت چندساعته و صرف غذا طراحی شده است.

مسیر دسترسی :

تنکابن ، خرم آباد، کیلومتر 18جاده دوهزار، پارک جنگلی چالدره.

دیدنی ها و جاذبه های مشابه پارک جنگلی چالدره


پشتیبانی و تبلیغ

تصاویر پارک جنگلی چالدره

نظرات بازدیدکنندگاه درباره پارک جنگلی چالدره

ثبت نظر در آریا زمین نیاز به ثبت نام ندارد؛ اما توصیه می کنیم برای این که دیگران نتوانند با ایمیل و نام شما نظری در سایت آریا زمین ثبت کنند، حتما ثبت نام کرده و حساب خود را تایید نمایید.رهگذر

رهگذر در نوشت:

سلام ما دیروز رفتیم اونجا 12 مرداد 95 خب برنامه ریزی کردیم شب اونجا بمونیم ولی به خاطر قیمت خیلی بالا نتونستیم درواقع شوکه شدیم که شبی 700 هزار تومن بدیم گفتم اطلاع بدم ی وقت هموطن دیگه ای به اشتباه نیوفتن برن اونجا...برید تنکابن ویلا بگیرید...

arash

arash در نوشت:

ممنون که اطلاع دادین.


پارک جنگلی چالدره روی نقشه گوگل

آب و هوا
دسترسی سریع
انتشار و اشتراک