در این بوستان تندیس های حیوانات با پسماندهای خشک و زباله های دور ریختنی ساخته شده اند.


صفحه ی به عنوان یک پارک تفریحی و شهر بازی در ، ، ، ثبت شده است.


پارک بازیافت تهران :

این بوستان به منظور آشنایی هر چه بیشتر شهروندان با مفاهیم علمی و کاربردی بازیافت در نظر گرفته شد تا بیش از پیش به استفاده بهینه از پسماندها توجه کرده و این فرهنگ در جامعه به شکل مناسبی نهادینه شود.

بسیاری از مواد قابل بازیافت در زباله های تهران بدون هیچگونه بازیافتی دور ریخته می شوند در حالیکه می توان از آنها استفاده کرد و هدف از ساخت این پارک این است که نشان دهیم می توان با استفاده از پسماندهای خشک یک پارک را تجهیز کرد.

بوستان بازیافت تهران حاصل از مواد و وسایل دور ریختنی است . در این بوستان تندیس های حیوانات با پسماندهای خشک و زباله های دور ریختنی ساخته شده اند.بر همین اساس و بطور موردی می توان به ساخت نیمکتها و حتی گلدانها در گوشه و کنار این بوستان اشاره کرد که از لاستیک های فرسوده انواع خودروها استفاده شده است. علاوه بر این شهروندان فعال و خلاق با نبوغ و استعداد خود از آهن آلات و سایر فلزات اشکال و مجسمه های حجمی ساخته اند و به عنوان تزیین کننده بوستان در نقاط مختلف آن نصب شده است.

طرح پارک بازیافت با استفاده از تجربه های جهانی در مورد بازیافت شکل گرفته است اما این پارک با این شکل برای اولین بار است که در ایران ساخته شده است.

این مکان با توجه به ایده جدید و نو و زیبایی خاص و منحصر به فردش مکانی جذاب و خاطره انگیز را برای بازدید کنندگان فراهم نموده است و می تواند برای کودکان آموزنده و مفرح باشد.

مسیر دسترسی :

پارک بازیافت تهران در محله علی آباد بالاتر از بزرگراه آزادگان و به عبارتی ضلع جنوب پارک خزانه در منطقه 12 شهرداری تهران قرار دارد.

دیدنی ها و جاذبه های مشابه پارک بازیافت تهران


پشتیبانی و تبلیغ

تصاویر پارک بازیافت تهران

نظرات بازدیدکنندگاه درباره پارک بازیافت تهران

ثبت نظر در آریا زمین نیاز به ثبت نام ندارد؛ اما توصیه می کنیم برای این که دیگران نتوانند با ایمیل و نام شما نظری در سایت آریا زمین ثبت کنند، حتما ثبت نام کرده و حساب خود را تایید نمایید.ساحری

ساحری در نوشت:

چرا یه آدرس دقیق از این پارک وجود نداره؟

ابراهیمیان

ابراهیمیان در نوشت:

مدیر سایت | مدیر صفحه

سلام. آدرس در متن و همینطور نقشه در پایین این صفحه به شما کمک میکند به این پارک دسترسی پیدا کنید. پاینده باشید.


پارک بازیافت تهران روی نقشه گوگل

آب و هوا
دسترسی سریع
انتشار و اشتراک