طبیعت شهر نهاوند

طبیعت شهر نهاوند

امتیاز: 5.0 از 5 | با 1 رای

هاوند شهری است در غرب ایران. این شهر در جنوب غربی استان همدان قرار گرفته و مرکز شهرستان نهاوند است. نهاوند بعد از همدان و ملایر سومین شهر بزرگ استان به حساب می آید. نهاوند از شهرهای کهن و تاریخی ایران است .


صفحه ی به عنوان یک پارک تفریحی و شهر بازی در ، ، ، ثبت شده است.


معرفی شهرستان نهاوند:
شهرستان نهاوند، واقع در جنوب استان همدان توسط رشته کوههای زاگرس احاطه شدهاست. مرکز این شهرستان شهر نهاوند است که از شهرهای تاریخی ایران است.
گویش مردم شهر نهاوند، نهاوندی و باقیمانده زبانهای کهن ایران است که از گویش پهلوی برآمده است. اکثر مردم شهرستان نهاوند و روستاهای آن به زبان نهاوندی صحبت میکنند که گویش اول شهرستان نهاوند است
جمعیت این شهرستان 186,000 نفر است و دارای ۴ بخش شامل: بخش مرکزی و خزل و زرین دشت و کیان و ۱۳ دهستان شامل: شعبان- طریق الاسلام- گاماسیاب- فضل - گرین - کیان - سراب - خزل شرقی میباشد.
شهرستان نهاوند با مساحتی در حدود ۱۴۶۰ کیلومتر مربع، با مختصات جغرافیایی ۳۴ درجه و ۱ دقیقه طول شرقی در جنوب غربی استان همدان، به فاصله ۴۴۰ کیلومتری جنوب غرب شهر تهران و ۱۶۰ کیلومتری جنوب شهر همدان واقع شده است. این شهرستان از شمال به شهرستان تویسرکان، از شمال غرب و غرب به استان کرمانشاه، از جنوب و جنوب شرق به استان لرستان و از شرق به شهرستان ملایر محدود می گردد.
بناهای تاریخی:
مقبره باباپیر- مقبره درشیخ- معبد لا اودیسه- تپه بابا قاسم- مسجدجامع- قله چهل نابالغان-گاماسیاب رود - سرآبفارسیانوگیان- دره زینا- دوزخ دره- تالاب کردخورد- پیل آلاغه- قناتهای نهاوند- حمام حاج آقا تراب- کوه چهلنابالغان- کوه آردشان.
صنایع دستی:
گلیم بافی، منبت، جاجیم، فرش بافی و گیوه بافی.


پشتیبانی و تبلیغ

تصاویر طبیعت شهر نهاوند

نظرات بازدیدکنندگاه درباره طبیعت شهر نهاوند

ثبت نظر در آریا زمین نیاز به ثبت نام ندارد؛ اما توصیه می کنیم برای این که دیگران نتوانند با ایمیل و نام شما نظری در سایت آریا زمین ثبت کنند، حتما ثبت نام کرده و حساب خود را تایید نمایید.ابراهیمیان

ابراهیمیان در نوشت:

مدیر سایت

ممنون از صفحه خوبتون. پیشنهاد میکنم نقشه را هم تکمیل کنید.

ابراهیمیان

ابراهیمیان در نوشت:

مدیر سایت

متشکرم دوست عزیز.

سجاد

سجاد در نوشت:

با تشکر از سایت خوب و جذاب شما.پیشنهاد میشود در خصوص معبد لایودیسه مطالب بیشتری درج گردد.

m-shahivand

m-shahivand در نوشت:

مدیر صفحه

خواهش می کنم - تشکر که نظر دادید -چشم اصلاح می کنم


طبیعت شهر نهاوند روی نقشه گوگل

آب و هوا
دسترسی سریع
انتشار و اشتراک