سراب و غار گاماسیاب در ۲۰کیلومتری جنوب نهاوند و از دره های شمالی رشته کوه گرین یا گرو از سلسله جبال زاگرس سرچشمه می گیرد.


صفحه ی به عنوان یک دریاچه در ، ، ، ثبت شده است.


سراب و غار گاماسیاب در۲۰کیلومتری جنوب نهاوند و از درههای شمالی رشته کوه گرین یا گرو از سلسله جبال زاگرس سرچشمه میگیرد. منشا آب آن یخچال طبیعی است و دارای آب دهی۵مترمکعب در ثانیه است که این رقم در مقایسه با سایر سرابهای موجود در زاگرس و حتی سایر سرابهای کشور عددی قابل توجه است.

آب جاری شده از سراب گاماسیاب سرچشمه ­ی اصلی رودخانه بزرگ گاماسیاب است. این رود در طول دره شهرستان و مسیر دشت دلتایی نهاوند جاری است و به هنگام عبور، قسمت عمده روستاها و باغات باختری شهر را مشروب می سازد. گاماسیاب در مسیر خود از کرمانشاه گذشته و سپس وارد استان لرستان شده و سیمره را تشکیل می دهد و در استان خوزستان کرخه نامیده میشود و عاقبت به سمت خلیج همیشه فارس جاری میگردد. در بالادست این چشمه، غاری طبیعی دیده میشود و محوطه ی اطراف سراب جنگلکاری شدهاست. در چند سال اخیر عده ای در مسیر رود با احداث حوضچههای پرورش ماهی به تولید و پرورش ماهی پرداخته اند که متاسفانه باعث تخریب طبیعت بکر منطقه و اثرات منفی زیست محیطی شده است. این چشمه جوشان و پرآب با ویژگیهای خاص طبیعی، در صورت ساماندهی و توجه می تواند به یکی از جاذبههای مستعد گردشگری شهرستان نهاوند تبدیل شود.


پشتیبانی و تبلیغ

تصاویر سراب گاماسیاب نهاوند

نظرات بازدیدکنندگاه درباره سراب گاماسیاب نهاوند

ثبت نظر در آریا زمین نیاز به ثبت نام ندارد؛ اما توصیه می کنیم برای این که دیگران نتوانند با ایمیل و نام شما نظری در سایت آریا زمین ثبت کنند، حتما ثبت نام کرده و حساب خود را تایید نمایید.فاطمه

فاطمه در نوشت:

مرسی جای قشنگیه.مکان مناسب واسه خوابم داره؟!


ابراهیمیان

ابراهیمیان در نوشت:

مدیر سایت

بسیار زیبا و با صفاست.


سراب گاماسیاب نهاوند روی نقشه گوگل

آب و هوا
دسترسی سریع
انتشار و اشتراک