موزه آب بندرعباس

موزه آب بندرعباس

امتیاز: 5.0 از 5 | با 1 رای

این موزه محل مناسبی برای شناخت آثار و ابنیه های تارخی در زمینه های مختلف مربوط به آب است . ایجاد و راه اندازی موزه آب یکی از راه های ...


صفحه ی به عنوان یک موزه در ، ، ، ثبت شده است.


این موزه محل مناسبی برای شناخت آثار و ابنیه های تارخی در زمینه های مختلف مربوط به آب است . ایجاد و راه اندازی موزه آب یکی از راه های ارایه و نمایش تلاش و سخت کوشی انسان در حفر چاه های آب و قنات ، و همچنین حفظ ارزش این میراث کهن ، نگهداری و شناساندن ابزار و اشیا مربوط به حفر آن است .
موزه آب بندر عباس یکی از مناطق دیدنی استان هرمزگان است که قدمت آن به دوره صفویه می رسد. این موزه یکی از زیر مجموعه های خیابان ۲۲ بهمن شهر بندر عباس است.

اطلاعات بنا

در مجموعه موزه، دوبرکه گرد و طولی با زیر بنای 210 متر مربع وجود دارد که به منظور نمایش اشیا وهمچنین سالن نمایش تابلو های عکس و همچنین فضا های روباز با مساحت 1580 متر مربع طراحی شده است که در آن از المان هایی همچون گاوچاه، پل ، سد آبانبار و چاه های لافت استفاده شده است. موزه آب به سبک زیبایی بازسازی شده و در آن: انواع کوزه (جهله) ، انواع خمره آب به نام کروش ، تصاویری از ظروف آب و گاو چاه و خمرههای سنگی و چاه چرخ گاوی به نمایش گذاشته شده است .
در ابتدای ورودی به محوطه گنجینه ، گاوچاه قرار دارد که الهام گرفته از تکامل یافته ترین گاوچاه های جزیره قشم می باشد . این گاو چاه معماری گنجینه را بصورت یک تصویر قاب گرفته و مخاطب در آن نمایی از پل تاریخی لاتیدان ، چاه های لافت ، سد و برکه های طولی و مدور را مشاهده می کند .


پشتیبانی و تبلیغ

تصاویر موزه آب بندرعباس

نظرات بازدیدکنندگاه درباره موزه آب بندرعباس

ثبت نظر در آریا زمین نیاز به ثبت نام ندارد؛ اما توصیه می کنیم برای این که دیگران نتوانند با ایمیل و نام شما نظری در سایت آریا زمین ثبت کنند، حتما ثبت نام کرده و حساب خود را تایید نمایید.موزه آب بندرعباس روی نقشه گوگل

آب و هوا
دسترسی سریع
انتشار و اشتراک