مجموعه آبشار های دره دارانداش دارانداش روستایی در ۲۴ کیلومتری شهرستان زنوز است و شهرت آن بخاطر وجود دالانهای آبرو زیبایی است که در مسیر رودخانه در اثر فرسایش آبی بوجود آمده اند.


صفحه ی به عنوان یک آبشار در ، ، ، ثبت شده است.


دارانداش روستایی در ۲۴ کیلومتری شهرستان زنوز است و شهرت آن بخاطر وجود دالانهای آبرو زیبایی است که در مسیر رودخانه در اثر فرسایش آبی بوجود آمده اند. این دره در دامنه های جنوب شرقی ارتفاعات کیامکی قرار گرفته که یکی از مناطق تحت حفاظت محیط زیست است. روستای دارانداش و هوروز دارای طبیعتی زیبا و آب و هوای مطبوعی است که موقعیت عالی جغرافیایی این روستا باعث آن شده. دره در دامنه کوه زیدر قرار داره و چشم انداز های آن در تمامی فصول سال زیبایی خاصی دارند.

برای رسیدن به این منطقه باید از مسیر ارتباطی تبریز به مرند وارد مسیر شهرستان زنوز شد و سپس از روستاهای زنوزاق و دارانداش گذر کرد. برای عبور از این دره نیازمند تجهیزات فرود و مهارتهای صخره نوردی است. همچنین برای دستیابی به دره از راهنمای محلی استفاده کنید.

دیدنی ها و جاذبه های مشابه مجموعه آبشار های دره دارانداش


پشتیبانی و تبلیغ

تصاویر مجموعه آبشار های دره دارانداش

نظرات بازدیدکنندگاه درباره مجموعه آبشار های دره دارانداش

ثبت نظر در آریا زمین نیاز به ثبت نام ندارد؛ اما توصیه می کنیم برای این که دیگران نتوانند با ایمیل و نام شما نظری در سایت آریا زمین ثبت کنند، حتما ثبت نام کرده و حساب خود را تایید نمایید.مهدیس

مهدیس در نوشت:

این آبشار برای افراد عادی هم قابل بازدید؟

ابراهیمیان

ابراهیمیان در نوشت:

مدیر سایت

فکر میکنم باید تجهیزات کوهنوردی داشته باشید دوست عزیز.


مجموعه آبشار های دره دارانداش روی نقشه گوگل

آب و هوا
دسترسی سریع
انتشار و اشتراک