صفحه ی به عنوان یک برکه و تالاب در ، ، ، ثبت شده است.


چشمه آب غربالبیز مهریز

چشمه غربالبیز خاطر وجود برخی آثار تاریخی و طبیعی از مناطق گردشگری و طبیعی مهم استان یزد دانست آب چشمه غربال بیز به روستاهای تابعه و حوالی بخش مرکزی جاری می شود و به مصرف کشاورزان می رسد.

این چشمه به صورت یک فرورفتگی طبیعی است و هر سال در اوایل بهار آبی گوارا و زلال از کوه های منطقه در آن جاری می شود و در این فرو رفتگی می ریزد و به دریاچه ای طبیعی تبدیل می شود.

روزگاری این چشمه به قدری پر آب بود که در رود پایین دستی آن قایق ها بر روی آب روان و اسباب تفرج مسافران و گردشگران به این منطقه شده بودند.

مجموعه گردشگری غربالبیز با مساحتی قریب به 10 هکتار در مجاورت روستای مدوار و در دامنه کوهی به همین نام با چشم اندازی زیبا و طبیعتی منحصر به فرد و با محوریت چشمه ای که آب را از حفره های داخل کوه در محل جاری می سازد، از نخستین مجتمع های زیستی انسان در منطقه به شمار می رود.

غربالبیز یکی از جاذبه های طبیعی و تاریخی شهرستان مهریز بشمار می رود که هر سال به ویژه در ایام نوروز مسافران بسیاری را به سوی خود فرا می خواند.

غربالبیز و روستای مدوار در مجاور آن با دو هزار نفر جمعیت در 10 کیلومتری شهر مهریز قرار دارد.

مهریز با 50 هزار نفر جمعیت در 30 کیلومتری جنوب شهر یزد و در کنار جاده اصلی تهران ، بندرعباس قرار دارد.


پشتیبانی و تبلیغ

تصاویر چشمه غربالبیز

نظرات بازدیدکنندگاه درباره چشمه غربالبیز

ثبت نظر در آریا زمین نیاز به ثبت نام ندارد؛ اما توصیه می کنیم برای این که دیگران نتوانند با ایمیل و نام شما نظری در سایت آریا زمین ثبت کنند، حتما ثبت نام کرده و حساب خود را تایید نمایید.چشمه غربالبیز روی نقشه گوگل

آب و هوا
دسترسی سریع
انتشار و اشتراک