صفحه ی به عنوان یک جاذبه گردشگری در ، ، ، ثبت شده است.


دشت لالههای واژگون کوهرنگ یکی از جاذبههای دیدنی و گردشگری ایران است. این دشت ۳۶۰۰ هکتار وسعت و در استان چهارمحال و بختیاری دارد و رویشگاه اصلی گونه گیاهی لاله واژگون است. محدوده ای از این دشت بعنوان اثر طبیعی ملی لاله واژگون تحت حفاظت سازمان محیط زیست ایران قرار دارد.

این دشت در شهرستان کوهرنگ واقع شده و جاذبههای گردشگری دیگری مانند آبشار کوهرنگ، پیست اسکی چلگرد و چشمه آب معدنی دیمه در نزدیکی آن قرار دارند.

رویشگاه اصلی این گیاه نادر، دامنه کوههای آبکاسه خوربه، گرگانک و مناطق بنواستکی و مله زردهاست. لالههای واژگون، که در زبان محلی گل بگریو (گل گریان) و اشک مریم نامیده میشوند، در اواخر فروردین ماه به گل مینشینند و تا اواخر اردیبهشت گلهای خود را حفظ میکنند.

در این مدت هر هفته ده هزار نفر از این مکان بازدید میکنند که بر اثر تخریبهای صورت گرفته و احتمال انقراض، حضور گردشگران با محدودیتهایی همراه گردیدهاست.[۱][۲]

بیشتر رویش این گیاه در منطقه نسار خوربه واقع در تیشتردان می باشد.

دیدنی ها و جاذبه های مشابه دشت لاله های واژگون


پشتیبانی و تبلیغ

تصاویر دشت لاله های واژگون

نظرات بازدیدکنندگاه درباره دشت لاله های واژگون

ثبت نظر در آریا زمین نیاز به ثبت نام ندارد؛ اما توصیه می کنیم برای این که دیگران نتوانند با ایمیل و نام شما نظری در سایت آریا زمین ثبت کنند، حتما ثبت نام کرده و حساب خود را تایید نمایید.دشت لاله های واژگون روی نقشه گوگل

آب و هوا
دسترسی سریع
انتشار و اشتراک