کرمانشاه

کرمانشاه

امتیاز: 5.0 از 5 | با 4 رای

کرمانشاه


کرمانشاه

مرکز استان: کرمانشاه

تاریخ تاسیس: 1316

مساحت: ۲۴٬۹۹۸ کیلومتر مربع

استان کرمانشاهاز استان­های غربی ایران به شمار می­ آید که هفدهمین استان کشور از نظر وسعت است. مرکز استان کرمانشاه، شهر کرمانشاه می باشد. این استان از شمال به استان کردستان، از جنوب به استان لرستان و ایلام، از شرق به استان همدان و از غرب به کشور عراق محدود می­ شود و بیش از ۳۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد. بر اساس آخرین تغییرات در ۱۳۹۰ استان کرمانشاه از ۱۴ شهرستان، ۳۱ شهر، ۳۱ بخش و ۸۶ دهستان تشکیل شده است.

استان کرمانشاه یکی از استانهای کردنشین کشوراست. برخی از بزرگترین ایلهای کرد ایران نظیر ایل کلهر، ایل زنگنه وایل گوران و ایل سنجابی و ایل قلخانی در استان کرمانشاه زندگی میکنند.

استان کرمانشاه از دیدگاه مذهبی نیز دارای گونه گونی بسیار زیادی است به طور مثال پیروان کیشهای شیعه، سنی، اهل حق (یارساننعمت اللهی، یهودی، مسیحی (ارمنی و آشوری) و بهایی در این استان در کنار هم زندگی میکنند.

در استان کرمانشاه ۳۰۰۰ اثر تاریخی برآورد شده است که ۷۱۶ اثر آن به ثبت آثار ملی و بیستون به ثبت اثر جهانی رسیده است.


فهرست جاذبه های گردشگری، جاهای دیدنی، اماکن مقدس و مذهبی، و امکانات توریستی و تفریحی شهرهای استان کرمانشاه به شرح زیر در آریا زمین در دسترس می باشد:

شهر اسلام آباد غرب، شهر بیستون، شهر پاوه، شهر تازه آباد، شهر ثلاث باباجانی، شهر جوانرود، شهر دالاهو، شهر روانسر، شهر سر پل ذهاب، شهر سنقر، شهر صحنه، شهر قصر شیرین، شهر کرمانشاه، شهر کرند غرب، شهر کنگاور، شهر گیلانغرب، و شهر هرسین

اگر یک جای دیدنی، اثر باستانی و تاریخی، تفریحگاه، مکان مقدس و زیارتگاه، جاذبه گردشگری و... در کرمانشاه می شناسید که فکر می کنید خوب است سایر هم میهنانمان با آن آشنا شوند، همین حالا برای معرفی آن یک صفحه در آریا زمین بسازید و دانسته ها، تجربه ها، خاطرات و تصاویر خود از آن جای دیدنی، اثر باستانی و تاریخی، تفریحگاه، مکان مقدس و زیارتگاه، جاذبه گردشگری و... را با دیگران به اشتراک بگذارید!


پشتیبانی و تبلیغ

مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری کرمانشاه

آب و هوا
دسترسی سریع
انتشار و اشتراک