سدامیر کبیر

سدامیر کبیر

امتیاز: 5.0 از 5 | با 1 رای

اولین سد چندمنظوره ایران،و یکی از منابع تامین آب شهر تهران می باشد. دریاچه این سد، یکی از مراکز طبیعی مهم پرورش ماهی های قزل آلای رنگین کمان و قزل آلای خال قرمز است.


صفحه ی به عنوان یک دریاچه در ، ، ، ثبت شده است.


سد امیرکبیر یک سد چند منظوره است. از این اهداف میتوان به تامین آب لوله کشی شهرتهران و گسترش کشاورزی و آبرسانی به ۵۰ هزار هکتار زمینهای کشاورزی کرج نام برد. نیروگاه برق آبی این سد نیز با بیش از چهل شش سال فعالیت به شبکه برق کشور متصل و توانایی تولید ۹۰ مگاوات برق را داراست. هرچند این مقدار تولید برق را با توجه به حوضچه آبریز و دبی خروجی اش، بسیار کم می دانند و نقص در مهندسی سد را عامل این مشکل می دانند.

دریاچه پشت سد نیز یکی از مکانهای توریستی است. و همچنین در آن ماهیهای قزل آلای رنگی نیز یافت میشود. قایق سواری و جت اسکی نیز در قدیم در این دریاچه استفاده می شده است اما به دلیل گسترش آلودگی و خطر برای توریستها شنا و قایق سواری در آن ممنوع شده است.


پشتیبانی و تبلیغ

تصاویر سدامیر کبیر

نظرات بازدیدکنندگاه درباره سدامیر کبیر

ثبت نظر در آریا زمین نیاز به ثبت نام ندارد؛ اما توصیه می کنیم برای این که دیگران نتوانند با ایمیل و نام شما نظری در سایت آریا زمین ثبت کنند، حتما ثبت نام کرده و حساب خود را تایید نمایید.سدامیر کبیر روی نقشه گوگل

آب و هوا
دسترسی سریع
انتشار و اشتراک