کرمان

کرمان

امتیاز: 5.0 از 5 | با 4 رای

کرمان


کرمان

مرکز استان: کرمان

تاریخ تاسیس: 1316

مساحت: ۱۸۱۷۱۴ کیلومتر مربع

استان کرمان در جنوب شرقی ایران قرار گرفته و مرکز آن کلانشهر کرمان است. این استان از شمال به استان خراسان جنوبی ، از شرق به سیستان و بلوچستان ، از غرب به یزد و فارس و از جنوب به هرمزگان محدود میشود.

مساحت استان کرمان معادل ۱۸۱۷۱۴ کیلومتر مربع می باشد و با در بر گرفتن بیش از ۱۱ درصد از وسعت ایران از لحاظ وسعت پس از سیستان و بلوچستان دومین استان پهناور ایران می باشد.

براساس آخرین تقسمات کشوری، استان کرمان دارای ۲۰ شهرستان، ۶۳ شهر، ۵۱ بخش و ۱۴۶ دهستان است. جمعیت استان کرمان در سال ۱۳۹۰ و بر اساس آمار مرکز آمار ایران برابر با ۲٫۹۳۸٫۹۸۸ نفر بوده است. بیشترین جمعیت زرتشتیان ایران در کرمان زندگی میکنند و جشن سده کرمان در فهرست آیینهای ملی ثبت شده است.

استان کرمان از استانهای مهم و تاریخی کشور به حساب می آید. استان کرمان مرکز جنوب شرق کشور است و به نوعی مرجع صنعتی، فرهنگی، سیاسی، کشاورزی دانشگاهی-علمی، مذهبی و سایر شاخصها در میان استانهای منطقه جنوب شرق کشور است. استان کرمان همچنین بیش از ۶۶۰ اثرملی ثبت شده دارد.


فهرست جاذبه های گردشگری، جاهای دیدنی، اماکن مقدس و مذهبی، و امکانات توریستی و تفریحی شهرهای استان کرمان به شرح زیر در آریا زمین در دسترس می باشد:

شهر ارزوییه، شهر انار، شهر بافت، شهر بردسیر، شهر بم، شهر جیرفت، شهر رابر، شهر راور، شهر راین، شهر رفسنجان، شهر رودبار، شهر رودبار جنوب، شهر ریگان، شهر زرند، شهر سیرجان، شهر شهر بابک، شهر عنبر آباد، شهر فاریاب، شهر فهرج، شهر قلعه گنج، شهر کرمان، شهر کهنوج، شهر کوهبنان، شهر محمدآباد، شهر منوجان، و شهر نرماشیر

اگر یک جای دیدنی، اثر باستانی و تاریخی، تفریحگاه، مکان مقدس و زیارتگاه، جاذبه گردشگری و... در کرمان می شناسید که فکر می کنید خوب است سایر هم میهنانمان با آن آشنا شوند، همین حالا برای معرفی آن یک صفحه در آریا زمین بسازید و دانسته ها، تجربه ها، خاطرات و تصاویر خود از آن جای دیدنی، اثر باستانی و تاریخی، تفریحگاه، مکان مقدس و زیارتگاه، جاذبه گردشگری و... را با دیگران به اشتراک بگذارید!


پشتیبانی و تبلیغ

مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری کرمان

آب و هوا
دسترسی سریع
انتشار و اشتراک