خراسان رضوی

خراسان رضوی

0 از 5 (بدون امتیاز)

خراسان رضوی


خراسان رضوی

مرکز استان: مشهد

تاریخ تاسیس: 1316

مساحت: ۱۱۸٬۸۵۴ کیلومتر مربع

استان خراسان رضوی در شمال شرقی ایران به مرکزیت مشهد است که از شمال با ترکمنستان و استان خراسان شمالی، از غرب با استان سمنان، از جنوب غربی و جنوب با استان خراسان جنوبی و از شرق با افغانستان همسایه است. این استان در سال ۱۳۸۳ با تقسیم استان خراسان به سه استان ایجاد شد. واژه رضوی در نام این استان، به مقبره علی بن موسی الرضا (ع) در مرکز این استان اشاره دارد.

مساحت استان خراسان رضوی ۱۱۸٬۸۵۴ کیلومتر مربع بوده که از این نظر چهارمین استان بزرگ کشور است.

خراسان رضوی از ۲۵ شهرستان و ۶۵ بخش تشکیل شده است.


فهرست جاذبه های گردشگری، جاهای دیدنی، اماکن مقدس و مذهبی، و امکانات توریستی و تفریحی شهرهای استان خراسان رضوی به شرح زیر در آریا زمین در دسترس می باشد:

شهر باخرز، شهر بجستان، شهر بردسکن، شهر بینالود، شهر تایباد، شهر تربت جام، شهر تربت حیدریه، شهر جغتای، شهر جوین، شهر چناران، شهر خلیل آباد، شهر خواف، شهر خوشاب، شهر داورزن، شهر درگز، شهر دولت آباد، شهر رشتخوار، شهر زاوه، شهر سبزوار، شهر سرخس، شهر سلطان آباد، شهر فریمان، شهر فیروزه، شهر فیض آباد، شهر قوچان، شهر کاشمر، شهر کلات، شهر گناباد، شهر مشهد، شهر مه ولات، شهر نقاب، و شهر نیشابور

اگر یک جای دیدنی، اثر باستانی و تاریخی، تفریحگاه، مکان مقدس و زیارتگاه، جاذبه گردشگری و... در خراسان رضوی می شناسید که فکر می کنید خوب است سایر هم میهنانمان با آن آشنا شوند، همین حالا برای معرفی آن یک صفحه در آریا زمین بسازید و دانسته ها، تجربه ها، خاطرات و تصاویر خود از آن جای دیدنی، اثر باستانی و تاریخی، تفریحگاه، مکان مقدس و زیارتگاه، جاذبه گردشگری و... را با دیگران به اشتراک بگذارید!


صفحه ی معرفی استان خراسان رضوی، با کلید واژه های گردش در خراسان رضوی، سفر به خراسان رضوی، سوغات خراسان رضوی، صنعت توریسم در خراسان رضوی، جاهای دیدنی خراسان رضوی، دیدنی های استان خراسان رضوی برچسب خورده است.


پشتیبانی و تبلیغ

مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری خراسان رضوی

آب و هوا
دسترسی سریع
انتشار و اشتراک