کهگیلویه و بویراحمد


کهگیلویه و بویراحمد

مرکز استان: یاسوج

تاریخ تاسیس: 1355

مساحت: ۱۶٬۲۴۹ کیلومتر مربع

کهگیلویه و بویراحمد یکی از استانهای جنوبی کشور ایران است. مرکز آن شهر یاسوج است و با مساحتی حدود ۱۶هزار و ۲۴۹ کیلومتر مربع، سرزمینی نسبتا مرتفع و کوهستانی است. استان کهگیلویه و بویراحمد از شرق با استان اصفهان و فارس، از جنوب با استان بوشهر، از غرب با خوزستان و از شمال با چهارمحال و بختیاری.

جمعیت کهگیلویه و بویراحمد بر پایه سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۰ برابر با ۶۴۰،۰۰۰ نفر بوده که ۵۰درصد آنها در شهرها سکونت دارند. این استان به هفت شهرستان و ۱۶ بخش تقسیم شده است که شامل ۱۶ شهر وبیش از ۱۷۰۰ روستا می گردد.

استان کهگیلویه وبویراحمد را به دیار آریوبرزن می شناسند.


فهرست جاذبه های گردشگری، جاهای دیدنی، اماکن مقدس و مذهبی، و امکانات توریستی و تفریحی شهرهای استان کهگیلویه و بویراحمد به شرح زیر در آریا زمین در دسترس می باشد:

شهر باشت، شهر بهمیی، شهر بویر احمد، شهر چرام، شهر دنا، شهر دهدشت، شهر دوگنبدان، شهر سی سخت، شهر کهگیلویه، شهر گچساران، شهر لیکک، و شهر یاسوج

اگر یک جای دیدنی، اثر باستانی و تاریخی، تفریحگاه، مکان مقدس و زیارتگاه، جاذبه گردشگری و... در کهگیلویه و بویراحمد می شناسید که فکر می کنید خوب است سایر هم میهنانمان با آن آشنا شوند، همین حالا برای معرفی آن یک صفحه در آریا زمین بسازید و دانسته ها، تجربه ها، خاطرات و تصاویر خود از آن جای دیدنی، اثر باستانی و تاریخی، تفریحگاه، مکان مقدس و زیارتگاه، جاذبه گردشگری و... را با دیگران به اشتراک بگذارید!


پشتیبانی و تبلیغ

آب و هوا
دسترسی سریع
انتشار و اشتراک