کردستان

کردستان

0 از 5 (بدون امتیاز)

کردستان


کردستان

مرکز استان: سنندج

تاریخ تاسیس: 1337

مساحت:۲۸٬۲۰۳ کیلومتر مربع

استان کردستان یکی از استانهای ایران است که در غرب کشور واقع شده است. این استان ۲۸٬۲۰۳ کیلومتر مربع مساحت دارد. استان کردستان که در دامنه ها و دشتهای پراکنده سلسله جبال زاگرس میانی قرار گرفته است، از شمال به استانهای آذربایجان غربی و زنجان، از شرق به همدان و زنجان، از جنوب به استان کرمانشاه و از غرب به کشور عراق محدود است ( شامل ۲۳۰ کیلومتر مرز خاکی مشترک با کشورعراق ).

مرکز استان کردستان، شهر سنندج است. استان کردستان براساس آخرین تقسیمات کشوری در سال ۱۳۹۰ دارای ۱۰شهرستان، ۲۹شهر، ۳۱بخش، ۸۶دهستان و ۱۶۹۷آبادی دارای سکنه و ۱۸۷آبادی خالی از سکنه بوده است.

بر پایه سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹٠ استان کردستان ۱٬۴۹۳٬۶۴۵ نفر جمعیت دارد که ۶۶درصد شهری و ۳۴درصد را جمعیت روستایی تشکیل می دهد .

از لحاظ اقلیمی و طبیعی استان کردستان منطقه ای کوهستانی می باشد که دشتهای مرتفع و دره های پهن نیز در پهنه منطقه گسترده شده اند.


فهرست جاذبه های گردشگری، جاهای دیدنی، اماکن مقدس و مذهبی، و امکانات توریستی و تفریحی شهرهای استان کردستان به شرح زیر در آریا زمین در دسترس می باشد:

شهر بانه، شهر بیجار، شهر دهگلان، شهر دیواندره، شهر سروآباد، شهر سقز، شهر سنندج، شهر قروه، شهر کامیاران، و شهر مریوان

اگر یک جای دیدنی، اثر باستانی و تاریخی، تفریحگاه، مکان مقدس و زیارتگاه، جاذبه گردشگری و... در کردستان می شناسید که فکر می کنید خوب است سایر هم میهنانمان با آن آشنا شوند، همین حالا برای معرفی آن یک صفحه در آریا زمین بسازید و دانسته ها، تجربه ها، خاطرات و تصاویر خود از آن جای دیدنی، اثر باستانی و تاریخی، تفریحگاه، مکان مقدس و زیارتگاه، جاذبه گردشگری و... را با دیگران به اشتراک بگذارید!


پشتیبانی و تبلیغ

آب و هوا
دسترسی سریع
انتشار و اشتراک