خراسان جنوبی

خراسان جنوبی

امتیاز: 4.0 از 5 | با 5 رای

خراسان جنوبی


خراسان جنوبی

مرکز استان: بیرجند

تاریخ تاسیس: 1383

مساحت: ۱۵۱٬۱۹۳ کیلومتر مربع

استان خراسان جنوبی یکی از استانهای ایران است. این استان در شرق ایران واقع شده و مرکز آن، شهر بیرجند است. استان خراسان جنوبی، با مصوبه مجلس شورای اسلامی و پس از تقسیم استان خراسان به سه استان، در سال ۱۳۸۲ ایجاد شد.

مساحت این استان ۱۵۱٬۱۹۳ کیلومتر مربع است که از این نظر سومین استان ایران است. بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۰، جمعیت آن برابر با ۷۳۲٬۱۹۲ نفر می باشد و از این نظر ۲۸ امین استان کشور است.

استان خراسان جنوبی از شمال با استان خراسان رضوی، از غرب با استانهای یزد، اصفهان و سمنان، از شرق با کشور افغانستان و از جنوب با استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان هم مرز است.

استان خراسان جنوبی، دارای ۱۱ شهرستان، ۲۵ بخش، ۶۱ دهستان و ۲۸ شهر است.


فهرست جاذبه های گردشگری، جاهای دیدنی، اماکن مقدس و مذهبی، و امکانات توریستی و تفریحی شهرهای استان خراسان جنوبی به شرح زیر در آریا زمین در دسترس می باشد:

شهر اسدیه، شهر بشرویه، شهر بیرجند، شهر حاجی آباد، شهر خوسف، شهر درمیان، شهر زیرکوه، شهر سرایان، شهر سربیشه، شهر فردوس، شهر قاین، شهر قاینات، و شهر نهبندان

اگر یک جای دیدنی، اثر باستانی و تاریخی، تفریحگاه، مکان مقدس و زیارتگاه، جاذبه گردشگری و... در خراسان جنوبی می شناسید که فکر می کنید خوب است سایر هم میهنانمان با آن آشنا شوند، همین حالا برای معرفی آن یک صفحه در آریا زمین بسازید و دانسته ها، تجربه ها، خاطرات و تصاویر خود از آن جای دیدنی، اثر باستانی و تاریخی، تفریحگاه، مکان مقدس و زیارتگاه، جاذبه گردشگری و... را با دیگران به اشتراک بگذارید!


صفحه ی معرفی استان خراسان جنوبی، با کلید واژه های سفر به خراسان جنوبی، دیدنی های خراسان جنوبی، گردش در خراسان جنوبی، سوغات استان خراسان جنوبی، جاهای دیدنی استان خراسان جنوبی، صنعت توریسم در خراسان، گردشگری در خراسان برچسب خورده است.


پشتیبانی و تبلیغ

مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری خراسان جنوبی

آب و هوا
دسترسی سریع
انتشار و اشتراک